TENHLE ZÁVOD NENÍ ŽÁDNÁ JEDNOHUBKA,
ALE POŘÁDNÝ SOUSTO!

12. ročník | 2. – 3. březen 2019
Horský hotel Paprsek

Pojeď si užít nezapomenutelnou sportovní událost

Již od roku 2008 Jesenická 24 hodinovka představuje výzvu pro desítky amatérských běžkařů a vytrvalců.  Čekají tě hluboké zážitky z mrazivého úsvitu, těžkého odpoledního sněhu, stanování v závějích, ale také euforie při osamělém svištění skluznic pod hvězdnou oblohou a především pak ohromná radost v cíli z překonání sama sebe.

O závodě

Jesenická 24 hodinovka je běžkařský závod určený jednotlivcům i týmům, které mohou být dvou až čtyřčlenné. V průběhu závodu se závodníci v týmech mohou libovolně střídat, přičemž maximální délka pauzy, kdy na trati není žádný člen týmu, je 30 minut. Střídání probíhá pouze ve vyhrazeném prostoru startu/cíle.

Sólo závodníci si mohou udělat libovolný počet přestávek, nejdéle však mohou odpočívat 6 hodin v kuse. Jak již bylo praxí mnohokrát dokázáno, je daleko výhodnější odpočívat až po závodě než se připravovat o kilometry v jeho průběhu, protože „kdo spí, nezvítězí„.

Startujeme v sobotu 2.3.2019 v 11:00.

Kategorie

  • sólo muži
  • sólo ženy
  • týmy muži
  • týmy ženy
  • týmy mix

Chystáte-li se závodit v týmu, mohlo by vás zajímat pár tipů, jak na to »

Trať závodu

Závodní okruh má délku 4,2 km a převýšení 55 m. Trať vede ve výšce přibližně 1 000 m nad mořem, což představuje solidní záruku výborných sněhových podmínek. Po celé délce je připravena jedna stopa pro klasiku a souběžně s ní lze po celé délce okruhu také bruslit. Volba běžeckého stylu je tedy čistě na vás.

Zázemí

V průběhu akce je k dispozici velkoprostorový stan pro vaření a odpočinek. K tomu mají závodníci vlastní stany, pro které je vyhrazeno místo v blízkosti startu a cíle. Dále je možné využít restaurace, toalet, případně i sprch na horském hotelu Paprsek. Od pořadatelů závodu je k dispozici průběžně doplňovaná várnice s čajem. Závodníci mají také k dispozici přístřešek pro mazání lyží vybavený el. zásuvkou.

Novinkou od r. 2018 je zdokonalený systém vytápění velkého stanu, který by měl zabezpečit výrazně komfortnější teplotu proti minulým ročníkům.

 

Přihláška

Do závodu je možné se zaregistrovat buď odesláním internetové přihlášky anebo na místě před startem. Protože kapacita trati i nás organizátorů je limitována, vřele doporučujeme (a prosíme) se do závodu přihlásit s předstihem.

Startovné pro ročník 2019

Při registraci do 15.1.2019 je startovné pro každého účastníka závodu stanoveno ve výši 600 Kč,
při registraci od 16.1. do 28.2. ve výši 750 Kč,
při registraci 28.2. a později (anebo na místě) 900 Kč.

Dobrovolníci

Máte-li chuť si prožít celý běžkařský závod z „druhé strany“ stopy, můžete se přidat k organizačnímu týmu jako dobrovolný pomocník. Buďte připraveni na plnohodnotný outdoorový zážitek. Teplé oblečení, co nejlepší boty pro postávání na sněhu, jídlo, pití a čelovku určitě budete potřebovat. Další info rádi zašleme. Stačí, když napíšete na michal@xmountain.cz, co by vás zajímalo. Předem děkujeme!

Za organizační tým opět zvou

Michael Pokorný, Gabriela Veselá a Jan Kohout

P.S. v případě naprostého nedostatku sněhu si vyhrazujeme právo změnit způsob běhu či v nejkrajnějším případě závod úplně zrušit.

Užitečné odkazy


Konání akce umožnil podnik Lesy České republiky, s. p.

Za podpory partnerů

Mediální partneři

Motto: "Vším se dá projet, dokud není dokázán opak."