11. ročník | 3. – 4. březen 2018 | Horský hotel Paprsek

Pojeď si užít nezapomenutelnou sportovní událost, která již od roku 2008 představuje výzvu pro desítky amatérských běžkařů a vytrvalců. Čekají tě hluboké zážitky z mrazivého úsvitu, těžkého odpoledního sněhu, stanování v závějích, ale také euforie při osamělém svištění skluznic pod hvězdnou oblohou a především pak ohromná radost v cíli z překonání sama sebe.

O závodě

Jesenická 24 hodinovka je běžkařský závod určený jednotlivcům i týmům, které mohou být dvou až čtyřčlenné. V průběhu závodu se závodníci v týmech mohou libovolně střídat, přičemž maximální délka pauzy, kdy na trati není žádný člen týmu, je 30 minut. Střídání probíhá pouze ve vyhrazeném prostoru startu/cíle.

Sólo závodníci si mohou udělat libovolný počet přestávek, nejdéle však mohou odpočívat 6 hodin v kuse. Jak již bylo praxí mnohokrát dokázáno, je daleko výhodnější odpočívat až po závodě než se připravovat o kilometry v jeho průběhu, protože „kdo spí, nezvítězí„.

Startujeme v sobotu v 11:00.

Kategorie

sólo muži | sólo ženy |  týmy muži týmy ženy týmy mix
Chystáte-li se závodit v týmu, mohlo by vás zajímat pár tipů, jak na to »

Trať závodu

Závodní okruh má délku 4,2 km a převýšení 55 m. Trať vede ve výšce přibližně 1 000 m nad mořem, což představuje solidní záruku výborných sněhových podmínek. Po celé délce je připravena jedna stopa pro klasiku a souběžně s ní lze po celé délce okruhu také bruslit. Volba běžeckého stylu je tedy čistě na vás.

Zázemí

V průběhu akce je k dispozici velkoprostorový stan pro vaření a odpočinek. K tomu mají závodníci vlastní stany, pro které je vyhrazeno místo v blízkosti startu a cíle. Dále je možné využít restaurace, toalet, případně i sprch na horském hotelu Paprsek. Od pořadatelů závodu je k dispozici průběžně doplňovaná várnice s čajem. Závodníci mají také k dispozici přístřešek pro mazání lyží vybavený el. zásuvkou.

Přihláška

Do závodu je možné se zaregistrovat buď odesláním internetové přihlášky anebo na místě před startem. Protože kapacita trati i nás organizátorů je limitována, vřele doporučujeme se do závodu přihlásit s předstihem.

Startovné pro ročník 2018

Při registraci do 15.1.2018 je startovné pro každého účastníka závodu stanoveno ve výši 330 Kč,
při registraci od 16.1. do 28.2. ve výši 450 Kč,
při registraci 28.2. a později (anebo na místě) 550 Kč.

Dobrovolníci

Máte-li chuť si prožít celý běžkařský závod z „druhé strany“ stopy, můžete se přidat k organizačnímu týmu jako dobrovolný pomocník. Buďte připraveni na plnohodnotný outdoorový zážitek. Teplé oblečení, co nejlepší boty pro postávání na sněhu, jídlo, pití a čelovku určitě budete potřebovat. Další info rádi zašleme. Stačí, když napíšete na michal@xmountain.cz, co by vás zajímalo. Předem děkujeme!

Za organizační tým opět zvou
Michael Pokorný, Gabriela Veselá a Jan Kohout

p. s. v případě naprostého nedostatku sněhu si vyhrazujeme právo změnit způsob běhu či v nejkrajnějším případě závod úplně zrušit.

Aktuální stav sněhu na Paprsku »

10. ročník / 4.-5.3. 2107

Předstartovní pokyny pro závodníky »

Výsledková LISTINA 2017 »
FOTOGALERIE 2017
FB událost – pozvěte i vaše přátele »

Před odesláním přihlášky si prosím prostudujte podrobná pravidla závodu »
přihláška | postav tým | jak závod přežít | výsledky | fotogalerie

Za podpory partnerů:

 
 

Mediální partneři závodu

 
   

Chcete-li umístit odkaz na váš web, linkujte jej prosím přímo na stránky závodu – tedy www.jesenicka24.cz Předem děkujeme!